İddaa nedir? iddaa nasıl oynanır ile alakalı en güncel tüyolar bu sayfamızda! Sizlere iddaa ile alakalı öğrenebileceğiniz her şeyi bu kategorimizde yayınladık!

İddaa Nedir?

İddaa Sportoto Teşkilatı tarafından oynatılan ve belirli oranların tahmin edilmesi ile karşılığında para kazanılan sistem bütünüdür. Bu sistem bütününde; futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi birçok oyunun iddaa oranları bulunur. 

Bu oranlar karşılığında yapılan iddaa tutar ise kişiler belirli miktarlarda para kazanır. Kazanılan bu para ile de yeni iddaalar yapılabilir ve elde edilen miktarlar kısa sürede artırılabilir. Bu iddaa oranlarını öğrenmek için de çeşitli siteler bulunmaktadır. 

Bahsi geçen sitesinde de iddaa oranları, maç saatleri, canlı maç anlatımı, kupon yapma gibi birbirinden özel imkanlar bulunmaktadır. Yerli ya da yabancı liglerdeki bütün maçlar için iddaa oynanabilir. Bu bilgiler ile sizler de harika kuponlar yapabilirsiniz. Bunun yanında transfer haberleri, oyuncu değerleri gibi bilgiler de güncel olarak sitede bulunmaktadır.

İddaa Nasıl Oynanır?

İddaa oynayabilmek için ilk olarak bahsi geçen sitede üyelik sahibi olmak gerekir. Aksi takdirde iddaa yapmanız mümkün olmayacaktır. Ardından futbol, basketbol ya da voleybol gibi hangi spor dalında iddaa oynayacağınızı belirlemelisiniz. 

Karar verdikten sonra maçların oranlarına bakmalısınız. Bu oranlar sonucunda maçı kimin kazanacağı, hangi oranlarda bitebileceği gibi analizler yaptıktan sonra kupon oluşturmalısınız. Kuponu oluştururken belirlediğiniz oranları kuponunuza tıklayarak seçmelisiniz. Ardından kaç Türk Lirası üzerinden oynayacağınızı seçmelisiniz. 

Örneğin 6 orana sahip bir oyun için 10 Türk Lirası verdiyseniz karşılığında 60 Türk Lirası alacaksınız. İşte para kazanmak ve iddaa oynamak aslında bu kadar kolay.

İddaa Taktikleri - Tüyoları

Çoğu işte olduğu gibi iddaa yapmakta büyük özveri ve mantık gerektirmektedir. Ancak bu biraz da şans üzerinden dönmektedir. Çünkü bir maç 2-0 iken ilerleyen dakikalarda 5-2 de olabilir. Bunun için çok iyi analizler yapılmalıdır. İlk olarak her maçta kendi takımınızın kazanacağınız düşünmeyin. 

Çünkü iddaa oynayan kişilerin çoğu bu hataya düşüyor. Gündelik hayatta destekledikleri takımın her zaman kazanacağını düşünüp iddaa oynayarak büyük paralar kaybediyor. Bunun için doğru oranlar ile doğru kararlar verin. İkini olarak daha önce ismini duymadığınız hatta hangi ligde olmadığını bilmediğiniz maçlar için iddaa oynamayın. İddaa oynayan kişilerin çok büyük kısmı ismini bile duymadıkları takımların maçlarına iddaa oynuyorlar. 

Çünkü belirtilen oranlar kişilere çok cazip geliyor. Ancak unutmayın ki en fazla değişim bu maçlarda gözlemleniyor. Bir maç berabere iken bir anda yüksek farklar ile bitebiliyor. Bundan dolayı bilinmeyen takımlara iddaa oynamaktan kesinlikle uzak durulmalıdır. Üçüncü olarak daha fazla kazanmak için asla 8-10 kadar maça iddaa oynamayın. 

Farz edelim ki 5 maçtan oluşan bir kupon yaptınız. Ancak daha fazla kazanmak için bu kupondaki maç sayısını 8 yaptınız. Genellikle gün sonunda 5 maç tutar ve diğer 3 maç kuponun tutmamasına neden olur. Bundan dolayı pişman olmamak için çok fazla maç üzerinden iddaa oynamayın.

İddaa Çeşitleri

İddaa çeşitleri çok fazla farklılık göstermektedir. Ancak burada temelde iki esas bulunur. Bunlardan biri sistem oynamak diğeri de belirlenen oranları kendinizin belirlemesidir. Sistem oynayarak kişiler büyük kazançlar oynayabilir. Ancak diğer yöntem de çok faydalıdır. 

Bu yöntemde; üst, alt karşılıklı gol var, iki buçuk üstü gol, ilk yarı 1 ya da ikinci yarı iki gibi farklı iddaalardır. Bu iddaalar kendi içinde değişiklik gösterir. Örnekle açıklamak gerekirse üst, 3 golden daha fazla gol olacak demektir. 

İlk yarı 1 ise ilk yarıda birinci takımın üstünlük sağlayacağı anlamına gelmektedir. Karşılıklı gol var ise iki takımın da birbirinde gol atacağı anlamına gelmektedir. Bu yöntemler ile büyük paralar kazanmak mümkündür. Önemli olan iyi analiz yapmaktır.

İddaa Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?

İddaa kazanç hesaplamak için artık iddaa sitelerinde belirli programlar hayata geçmiş durumda. Bu programlara sizden istenilen değerleri girmeniz halinde kazancınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak bahis sayısını seçmelisiniz. Daha sonra; oran, msb ve banko gibi seçenekleri doldurmalısınız. Bu işlemden sonra kaç TL ile paranızı katlamak istiyorsanız o sayıyı ilgili boşluğa girmelisiniz. Eğer ki sistem oynayacak iseniz bunu belirttiğinizde boşluğa girmelisiniz. Son olarak ise hesapla butonuna basarak kazancınızı kolayca öğrenebilirsiniz.

İddaa Oranları Neye Göre Belirlenir?

İddaa oranları birçok kriterin bütünü ile yapılan genel hesaplamalar sonucunda belirlenir. Bu hesaplamalar yapılırken bazı hususlara dikkat edilir. Bunun için rakip olan iki takımın son maçları, atılan ya da yenilen gol sayısı, görülen sarı ya da kırmızı kart sayısına dikkat edilir. Bunun yanında rakip iki takımın oyuncuları da titizlik ile incelenir. 

Oyuncuların sakatlık durumu, yaptıkları faul sayıları, attıkları gol sayıları ya da cezalı olmaları iddaa oranlarını büyük oranda değiştirmektedir. Bu durumu açıklayacak olursak. Bir takımın forvet oyuncusunun her maç 2 gol attığını düşünelim. Hali ile bu takım çoğu maçı kazanacaktır ve iddaa oranları çok düşük olacaktır. Ancak bu futbolcu sakatlanır ise iddaa oranları bir anda artacaktır.

İddaa Bayiliği Nasıl Alınır

İddaa bayisi alabilmek için çok fazla şart bulunuyor. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından belirleniyor. Bu şartlar sağlandığı takdirde yıllık belirli vergileri ödeyerek iddaa bayii açılabiliyor. 

Peki, bu şartlar nelerdir?

 • Türk vatandaşı olmak
 • Fiil ehliyetine sahip olmak
 • Hiçbir suç kadı olmamak
 • Akıl hastalığı bulunmamak
 • Vergi dairesinde kaydı olmak
 • Sabit ikametgah sahibi olmak
 • Belirtilen sabit ikametgah için telefon numarası belirtmek
 • Kişini kendisine, eşine veya birinci derece akrabalarına sabit bayilik verilmişse, bu bayiliğin Sportoto Teşkilat' tarafından iptal edilmemiş olmak

İşte yukarıda bulunan 8 maddeyi sağlayan her birey Türkiye Cumhuriyeti topraklarında iddaa bayisi açma hakkına sahip oluyor. Ancak herhangi bir yasa dışı işlemde açılan bayi derhal kapatılıyor ve kapısına mühür vuruluyor. İddaa bayileri belirlenen kişiler ile düzenli olarak denetleniyor. 18 yaş altında hiç kimsenin iddaa oynaması kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti tarafından yasaklanmış durumda.

İddaa Oynarken Nelere Dikkat Edilmeli?

İddaa oynarken birçok hususa dikkat edilmelidir. Ancak bu hususlardan biri diğerlerine göre çok daha önemlidir. Bu husus ise yapılan işlemin yasal olmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken ilk şey iddaa oynanan sitenin yasal olup olmadığıdır. 

Aksi takdirde siteye girmiş olduğunuz bilgiler çalınabilir. Çalınan bilgiler için hiç kimse sorumluluk üstlenmeyecektir. Çünkü oynanan site yasal değildir. Unutmamalı ki Türkiye Cumhuriyeti Sportoto Teşkilatı ile anlaşmalı bazı iddaa siteleri ve bayiler bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden iddaa oynanmalıdır. 

Aksi takdirde yatırdığınız paralar boşa gidebilir ya da hesabınızda bulunan paralar siteden silinmiş olabilir. Bundan dolayı iddaa oynarken genellikle yasal bilindik siteler tercih edilmelidir. İddaa oynarken dikkat edilmesi gereken ikinci husus ise doğru analiz yapmaktır. İddaa oynanacak iki takım hakkında genel bir araştırma yapılmalıdır. Bunun için iki takımın eski maçlarına göz atılmalıdır. Bu maçlarda kaç gol atılmış, kaç sarı ya da kırmızı kart çıkarılmış ve maç sonuçları nasıl bitmiş özenle bakılmalıdır. 

Tabi ki dikkat edilen bu hususların yanında şans faktörünün de olduğunu unutmamak gerekir. Eğer ki bu faktörü unutursanız, hiç bilmediğiniz takımlara iddaa oynar ve elinizdeki paranızı da kaybedebilirsiniz. Son olarak iddaa oynarken çok büyük paraların 1 maça yatırılmasıdır. Durumu şöyle açıklayalım. İddaa oynayacak maç için 5.000 bastığınızı düşünün. Eğer ki maç umduğunuz gibi bitmez ise tek seferde 5.000 TL kaybedeceksiniz. Oysaki bu parayı belirli miktarlarda başka maçlarda oynayarak para kazanmanın oranı artırılabilir.

İddaa Handikap Ve Sistem Nasıl Oynanır?

İddaa çeşitlerini çoğu kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Bundan dolayı en fazla tercih edilen ve halk dilinde '' Sistem Oynamak '' denilen sistemi açıklamak gerekir. Burada yaklaşık 7 adet sistem bulunmaktadır ve her birinin kazandırdığı fiyatlar değişmektedir. 

Sistemler şu şekildedir;

 • Sistem 2-3 Fiyat: 4 TL
 • Sistem 2-4 Fiyat: 5 TL
 • Sistem 4-5 Fiyat: 6 TL
 • Sistem 2-3-4 Fiyat: 11 TL
 • Sistem 3-4-5 Fiyat: 16 TL
 • Sistem 4-5-6 Fiyat: 22 TL
 • Sistem 1-9 Fiyat: 10 TL

Yukarıda belirtilen fiyatlar görüldüğü gibi yukarından aşağıya doğru artmaktadır. Bu sistemler otomatik olarak site tarafından hazırlanmıştır. Her maç için 1 TL iddaa oynandığı varsayılmıştır. Eğer siz 10 TL iddaa oynadıysanız belirtilen fiyatları 10 ile çarpmalısınız. Handikap ise farklı yarışmacılara kazanma şansını eşitlemek için verilen diğer avantajlar yoluyla avantaj belirlenme uygulamasının bütünüdür.

FİRMA
BONUS
ÜYELİK
1500 TL BEDAVA BONUS
750 FREESPIN BONUSU
20 TL BEDAVA BONUS
750 FREESPIN BONUSU
5.000 TL BONUS
BEDAVA BONUS YOK
%10 NAKİT İADE BONUSU

İddaa'da Para Kaybına Son Verin!

İddaa oynamak çoğu kişi için hobi olarak görülmektedir. Ancak kişiler bazen kendilerini bu duruma kaptırabilirler. Bunun için iddaa işini bir meslek olarak görmek yanlış olur. İddaayı bir hobi olarak görmek ve oynamak en mantıklı olacaktır. Diğer bir önemli husus ise iddaa oynanacak sitelerin resmi olmasıdır. Aksi takdirde başınız belaya girebilir ve çok fazla para kaybı yaşanabilir. Bu kayıpların fazla olmasını istemiyorsanız resmi iddaa sitelerini ve resmi iddaa bayilerini tercih etmelisiniz.

 • İddaa Çifte Şans Nasıl Oynanır

  İddaa çifte şans nedir? iddaa çş nasıl oynanır ile alakalı taktikler ve çifte şans tahminlerimizi hergün güncel olarak konularımızda yer veriyoruz. Bizden tüyo almadan çifte şans oynamayın!
 • İddaa Analiz Nasıl Yapılır

  İddaa analiz nedir? iddaa analiz nasıl yapılır ile alakalı bulup bulabileceğiniz en güncel analiz içerikleri bu konumuzda yer alıyor. Sizler için hazırladığımız analiz konularını güncel olarak hergün takip edebilirsiniz.
 • İddaa Alt Üst Nasıl Oynanılır

  İddaa alt üst nedir, iddaa a ü nasıl oynanır ile alakalı bir fikriniz yok mu? O zaman bu sayfa tam size göre! Hemen sitemizi ziyaret ederek dilediğiniz her konuda yardım alabilirsiniz.
 • İddaa Sistem Nasıl Oynanır

  İddaa sistem nedir, iddaa sistem nasıl oynanır ve taktiklerin tamamı bu sayfada yer alıyor. Hiçbir yerde bulamayacağınız iddaa sistemleri ile alakalı taktikler sadece siz değerli ziyaretçilerimiz burada yer alıyor.
 • İddaa İlk Yarı Sonucu Nasıl Oynanır

  İddaa ilk yarı sonucu nedir, iddaa iy nasıl oynanır ile alakalı bilmeniz gereken herşey burada! Sizlere vermiş olduğumuz ilk yarı sonuçları hakkındaki bilgiler çok işinize yarayacaktır.

Olumlu Bağlantılar http://ricn.org http://aboutfoo.org http://news-ro.com http://bahisreview.com http://sportsliveupdates.com